--->WYSYŁKI REALIZOWANE SĄ W ŚRODĘ<---

Z miłości do roślin

W Naszej ofercie znajdą Państwo róże pnące, parkowe, wielkokwiatowe, rabatowe, okrywowe i miniatury, a także róże pienne w pełnej gamie kolorów w formach rosnących do góry jak i zwisających pędami do dołu.
W produkcji róży piennych znaczną część produkcji stanowią róży DUO (dwuodmianowe – wielokolorowe).
Posiadamy umowy licencyjne z hodowcami z Danii Poulsen Roser oraz z niemieckim hodowcą- Rosen Tantau. Róże te są znane na całym świecie i zdobywają laury w wielu konkursach, cechując się nieprzeciętną odpornością na choroby i wyjątkową urodą.
Idealnie sprawdzą się posadzone zarówno w ogrodzie jak i donicy na tarasie czy balkonie .

Poznaj naszą historię

Produkcja w naszym gospodarstwie jest pokoleniowa.

Zapoczątkował ją Włodzimierz Pruski, który postanowił rozwijać swoją pasję i miłość do ogrodnictwa, w rezultacie w 1936 roku rozpoczął produkcję szkółkarską we własnym gospodarstwie.
Pierwszym etapem w rozwoju firmy była szkółka drzewek owocowych oraz róż.
Obecnie róże są naszą wiodącą produkcją, jednak produkujemy również drzewka i krzewy owocowe, krzewy ozdobne. Rośliny wyprodukowane w naszym gospodarstwie trafiają do odbiorców w wielu krajach takich jak Francja, Niemcy, Szwecja, Holandia, Dania, Słowacja, Czechy , Ukraina, Rosja, Białoruś. Duża część naszej produkcji znajduje klientów w Kraju. Niezmiernie cieszymy się, że możemy przyczyniać się do upiększenia Polskich ogrodów.
Na terenie naszego gospodarstwa znajduje się XVI w. renesansowy obiekt obronny nad którego wejściem umieszczona jest tablica z herbem Leliwa i Poraja nad którą wmurowane są dwie płaskorzeźby pięciopłatkowej róży.
Historia, naszego gospodarstwa jest dodatkową motywacją do tego by nasze róże były najwyższej jakości i spełniały oczekiwania najbardziej wyszukanego odbiorcy.
 

  Herb Leliwa

  Leliwa to polski herb, który był używany przez kilkaset rodzin szlacheckich w czasie istnienia Królestwa Polskiego i Rzeczypospolitej Obojga Narodów.  Pozostaje w użyciu do dziś przez wielu potomków tych rodzin. Rodzina Pruski otrzymała herb Leliwa od króla polskiego Władysława Jagiełły w 1410 roku po wojnie z Krzyżakami pod Grunwaldem, w której rycerze zakonni zostali pokonani. Bitwa pod Grunwaldem  15 lipca 1410 r. była wielkim polsko-litewskim zwycięstwem nad Rycerzami Zakonu Krzyżackiego. Bitwa oznaczała koniec ekspansji zakonu wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża Morza Bałtyckiego i początek upadku jego potęgi. Jan Długosz wybitny, średniowieczny historyk, pisał w ten sposób: „Przybył (klan Leliwa) w czasach króla polskiego Władysława I/Hermana, pochodził z nad Renu. Ale z upływem czasu połączył się i wszedł do tego domu Polaków, który nosi półksiężyc z gwiazdą.  

  Zespół LELIWA

  Zobacz sklep

  Nasi klienci o nas

  Bardzo dobrze zabezpieczony towar. Sadzonka bardzo duża. Dziękuję.

  review stars

  anik-a2

  Sadzonki super zabezpieczone, zdrowe i rozgałęzione, instrukcja jak sadzić. Super, bardzo mocno polecam

  review stars

  1Iwona45

  Szybka wysyłka, zapakowane bardzo starannie sadzonki dotarły piękne, na pewno nie są to moje ostatnie zakupy. Polecam z całego serca.

  review stars

  Agnieszka115